آنتی اکسیدانت چیست

آنتی اکسیدان در حقیقت به ترکیبی از مولکول ها گفته می شود که بر اثر فرآیند اکسیداسیون بوجود آمده اند و هدف اصلی آنها مقابله با رادیکال های آزاد است و به این شکل کمک ویژه ای به سلامتی ما می کنند.
اکسیداسیون یک فرآیند شیمیایی می باشد که بر اثر آن، سلول های زنده موجودات تخریب می شود و همچنین این فرآیند می تواند باعث آسیب رسیدن به غشای سلولی یا لیپیدها یا پروتئین و حتی DNA شود.
در حال حاضر اغلب میوه جات و غذاهای گیاهی دارای میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها دارای 2 نوع طبیعی و سنتتیک می باشند. همچنین جالب است بدانید که این ترکیب در بدن برخی از موجودات زنده نیز یافت می شود.

چگونگی اثر گذاری آنتی اکسیدان

تاثیراتی که مولکول های آنتی اکسیدانت در بدن می گذارند عبارتند از پاکسازی رادیکال های آزاد، دهنده الکترون، تجزیه ی پراکسید، دهنده هیدروژن، مهار کنندگی آنزیم، نابودی گونه های فعال اکسیژن، شلات کننده فلزات. این مجموعه از فعالیت ها باعث ایجاد زنجیره اکسیداتیو شده و رادیکال های آزاد نابود می شوند.

آنتی اکسیدان دشمن رادیکال های آزاد و پیری زودرس

آنتی اکسیدان باعث کنترل رادیکال های آزاد درون بدن می شود و به همین دلیل از مضرات این رادیکال ها برای سلول ها و بافت های بدن جلوگیری می کند. این رادیکال ها تاثیرات مخرب فروانی بر روی بدن می گذارند و از علل اصلی انواع سرطانها، پیری زودرس پوست و چشمان محسوب می شوند. بنابراین مصرف آنتی اکسیدان برای حفظ سلامتی بسیار ضروری خواهد بود.

خواص آنتی اکسیدان برای جلوگیری از سکته و بیماری‌ های قلبی

از مهم ترین خواص آنتی اکسیدان باید به پیشگیری آن از بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. طبق تحقیقات انجام شده، همه آنتی اکسیدان ها این خاصیت را ندارند اما در برخی از آنها همچون ویتامین C این ویژگی بالوفور دیده می شود و بر اساس تحقیقی که یکی از مجله های تغذیه بالینی امریکا انجام داده ویتامین C می تواند تا 50% احتمال سکته ها را کاهش دهد.
بطور کلی میوه و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند و در نتیجه شما با مصرف بیشتر این قبیل خوراکی جات می توانید از ابتلاء به مشکلات قلبی عروقی پیشگیری کنید.

خواص آنتی اکسیدان برای سلامتی و جوانی چشم

خواص آنتی اکسیدان برای بینایی

وقتی آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین E و C و بتاکاروتن را مصرف می کنیم، از مشکلاتی همچون پیری چشم، فساد ماکولای چشم و کاهش توانایی بینایی جلوگیری می شود. همچنین در مواد غذایی ای که آنتی اکسیدان دارند، لوتئین و زیکستانتین هم وجود دارد که آنها را به اسم ویتامین های چشم می شناسند. اینگونه مواد در میوه های روشن و سبزیجاتی که برگ زرد، سبز و نارنجی دارند یافت می شود.

جالب است بدانید که از 600 نوع کارتنوئیدی که در طبیعت موجود است، فقط 20 نوع آنها برای چشم کارایی دارند و در میان این 20 مدل فقط لوتئین و زیکستانتین هستند که به میزان زیادی در ماکولار چشم یافت می شوند. این دو ماده با افزایش سن به مرور کم می شوند و بینایی افراد هم تضعیف می شود که به منظور پیشگیری از این مشکل باید مصرف میوه و سبزیجات افزایش یابد.

برخی از خوراکی هایی که حاوی لوتئین و زیکستانتین هستند: کلم پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، زرده تخم مرغ و توت، زغال اخته و انگور. در 3 خوراکی آخر همچنین آنتی اکسیدان رسورترول هم وجود دارد که باعث پیشگیری از پیری چشم می شود.

خواص آنتی اکسیدان ضد استرس است

استرس اکسیداتیو شرایط فیزیکی و روحی ایست که بر اثر عوامل مختلفی بوجود می آید مثل فعالیت های شدید ورزشی یا فعالیت زیاد میتوکندریها، التهاب، ضربه یا مصرف برخی مواد غذایی فرآوری شده مثل فست فودها.
زمانی که اکسیژن متابولیزه شود باعث تولید مولکول هایی ناپایدار به اسم رادیکال های آزاد می شود که تاثیرات این مولکول ها بر روی سلول های بدن و DNA بسیار مخرب است. البته یکی از موثرترین عوامل تولید رادیکال های آزاد در بدن، استعمال دخانیات است و مواد شیمیایی ای همچون سموم و داروهاست. انواع سرطانها، آترواسکلروز و مشکلات بینایی، برخی از عوارض این رادیکال ها می باشد.
اما مصرف موادی که حاوی آنتی اکسیدان هستند می توانند تمامی این تاثیرات منفی را خنثی کرده و به کاهش استرس کمک قابل توجهی کند.
همچنین استرس اکسیداتیو از عوامل مهم ابتلاء به بیماری های عصبی ای مثل آلزایمر و زوال عقل است که با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و مصرف آنتی اکسیدان لازم، می توان از آن جلوگیری کرد.