ماده سوربیتول یا همان گلوکزیت، قند الکلی ایست که در انواع مواد غذایی و میوه ها یافت می شود و به آهستگی در بدن انسان متابولیزه می شود. سوربیتول پودری کاربرد های ملینی مناسبی دارد. سوربیتول تقریبا 60% به اندازه ساکارز شیرینی دارد و بطور کلی طعم آن شبیه به ساکارز است. البته طعم و شیرینی این ماده در دهان باقی نمی ماند و به اصطلاح شیرینی ثانویه ندارد.
این ماده خوراکی به طور کلی ضرر خاصی برای بدن ندارد اما اگر بیش از مقدار استاندارد آن مصرف شود، باعث اسهال خواهد شد.

همچنین خوب است بدانید که خواص سوربیتول در مقایسه با خواص شکر، کمتر باعث افزایش قند خون می شود و از این جهت برای افراد دیابتی بهتر است. از آنجایی که کالری موجود در سوربیتول، 30% کمتر از شکر است، برای پیشگیری از اضافه وزن نیز مناسب است.

سوربیتول در هر ماده غذایی ای که استفاده شود، خوردن آن ماده غذایی باعث خنک شدن دهان میشود و می تواند رطوبت غذا را حفظ کند. از همین جهت است که از سوربیتول به طور گسترده ای در تولید شیرینی جات و شکلات ها استفاده می شود.

البته خوب است بدانید که استفاده از این ماده در نوشیدنی ها طبق قوانین اتحادیه اروپا ممنوع است زیرا تاثیرات منفی ای بر روی روند فعالیت سیستم گوارشی بدن می گذارد.

خواص سوربیتول برای مواد غذایی

همانطور که دانستید خواص سوربیتول به حفظ رطوبت مواد غذایی کمک ویژه ای میکند و به همین دلیل در اکثر آدامس های بدون قند و بستنی ها استفاده میشود. بعلاوه این ویژگی سوربیتول باعث شده تا در تولید محصولات دندانپزشکی نیز از آن استفاده شود و در خمیر دندان ها و انواع دهانشویه ها نیز از این ماده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده میشود.

محصولات خوراکی ای که حاوی سوربیتول هستند

میوه جات

میوه هایی که در آنها سوربیتول وجود دارد عبارتند از: گلابی، هلو، سیب، گیلاس و زردآلو. همچنین در میوه های خشکی همچون انجیر، توت، کشمش و آلو نیز دارای سوربیتول هستند. اغلب قند سوربیتولی که در میوه ها وجود دارد باعث تشکیل گاز معده یا روده و تشدید سندروم روده تحریک پذیر می شود. بنابراین اگر اینچنین مشکلات را دارید، بهتر است از مصرف اینگونه میوه ها خودداری نمایید.

آدامس و آبنبات ها

خواص سوربیتول

از کاربرد های اصلی سوربیتول برای تولید انواع آب نبات ها و آدامس ها می باشد. سوربیتول مخصوصا در آدامس های بدون قند در برند هایی مثل “Altoids” و “Lifesavers” استفاده میشود. به طور کلی اکثر محصولات خوراکی ای که از برچسب بدون قند یا فاقد قند استفاده کرده اند، دارای سوربیتول می باشند.

داروها

یکی از خواص سوربیتول، ملین بودن است. این ماده به وسیله روده هضم می شود و به نوعی است که آب را داخل روده میکشد و به این شکل است که آب و مایعات به مدفوع اضافه میشود و یبوست درمان میشود. اگر دقت کرده باشید این ماده را در بسیاری از داروهای کودکان استفاده می کنند.

شیرین کننده های مصنوعی

با توجه به اینکه میزان کالری سوربیتول، یک سوم کالری گلوکز است، استفاده از سوربیتول در غذاهای رژیمی و نوشیدنی ها شیوع زیادی دارد. همچنین در ساخت مخلوط پنکیک، پودینگ ها، جو دوسر، کوکی ها و دیگر مواد غذایی استفاده میشود.

“اتحادیه اروپا رسما سوربیتول را جایگزین شکر اعلام کرده است”
“این ماده غذایی در سال 1978 توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا به تایید رسیده است”