آشنایی با حساسیت لاکتوز

لاکتوز، قند اصلی شیر و محصولات لبنی محسوب می شود. حساسیت لاکتوز، معمولا از همان دوران کودکی افراد شروع می شود و باعث دل پیچه و مشکلاتی از این قبیل میشود. اگر حساسیت بالایی نسبت به لاکتوز داشته باشید، به طور کلی پس از مصرف لبنیات دچار مشکل می شوید. اما عمده مشکلی که افراد دارند، با لاکتوز موجود در شیر است. از جهت جغرافیایی، این حساسیت بیشتر در میان آسیایی ها، امریکایی ها، افریقایی ها و اسپانیایی ها دیده شده است. معمولا حساسیت لاکتوز، به نوعی است که تا پایان عمر، همراه فرد می ماند و خود به خود از بین نمی رود، اما با برخی از روش ها، می توان به کاهش یا حتی درمان سطحی این مشکل امیدوار بود. علت این حساسیت، آن است که معده برخی از افراد، قادر به هضم این ماده نمی باشد و در نتیجه مشکلاتی را در معده بوجود می آورد.

چرا به لاکتوز حساسیت داریم ؟

اگر بدن ما، به میزان اندکی، آنزیم لاکتوز را تولید کند، ما دچار این حساسیت میشویم، زیرا هنگامی که لاکتاز کافی در بدن ما نباشد، لاکتوز موجود در لبنیات، بدون تجزیه شدن در روده کوچک، وارد روده بزرگ میشود و در آنجا توسط باکتری ها، به گاز و اسید تبدیل می شود. در نتیجه ی این فرآیند است که ما احساس دل درد، دل پیچه، گاز معده و نفخ می کنیم.

به طور کلی باید دانست که حساسیت به لاکتوز در افراد متفاوت است و از شدت و قلت متفاوتی برخوردار است. کسانی که حساسیت پایین تری دارند، می توانند با کاهش مصرف لبیات خصوصا شیر، این مشکل خود را تا حدی کنترل کنند، اما در ادامه راه حل هایی مناسب را برای درمان حساسیت لاکتوز بررسی می کنیم …. .

علائم حساسیت لاکتوز

علائم حساسیت به لاکتوز چیست ؟

جالب است بدانید که معمولا بدن کودکان، لاکتوز بالایی را تولید می کند و از همین جهت، آنها استعداد مصرف شیر بالایی دارند، اما این میزان با افزایش سن کاهش می یابد و پس از بزرگسالی، تقریبا بدن 70 درصد از انسانها، به اندازه کافی لاکتوز تولید نمی کند. اما شایع ترین منطقه، آسیای شرقی است که گفته شده تقریبا 90 درصد از بزرگسالان آنها به این مشکل دچار می شوند. این در حالی است که مردم شمال اروپا کمترین حساسیت را به این ماده دارند و حدودا 5 درصد از آنها، به این مشکل مبتلا هستند. علائم حساسیت به لاکتوز پس از مصرف تا 2 روز بعد نمایان می شود.

دل درد و نفخ :

بارز و معروف ترین علامت حساسیت لاکتوز، نفخ و دل درد است، چراکه سیستم گوارشی نمی تواند لاکتوز را هضم کند و بر اثر فرستاده شدن این قند به روده، به همراه باکتری های میکرو فلورا تجزیه می شود و در اثر این تجزیه، درد های شکمی و نفخ بوجود می آید.

اسهال :

از آنجایی که لاکتوز وارد روده ها میشود، میزان آب این ناحیه را افزایش می دهد و در نتیجه اسهال رخ می دهد. این مشکل بیشتر در میان کودکان و نوزادان رواج دارد.

یبوست :

هنگامی که لاکتوز، توسط باکتری های روده تخمیر می شود، گاز متان بوجود می آید. از آنجایی که متان باعث کاهش سرعت حرکت غذا در روده می شود، یبوست پدید می آید.

دیگر علائم این حساسیت که البته شیوع کمتری دارد :

  • کاهش وزن
  • اسفراغ مداوم خصوصا به هنگام مصرف شیر
  • سیاه رنگ بودن مدفوع
  • وجود خون روشن در مدفوع و یا اسهال خونی
  • خستگی بیش از اندازه طبیعی
  • تب طولانی
  • احساس درد حین مدفوع

این قانون کلی برای درمان حساسیت لاکتوز را فراموش نکنید

محققان زیادی بر این باورند که بسیاری از حساسیت های لاکتوز، با مصرف روزانه 2 یا 3 مرتبه شیر به میزان اندک، از بین می رود. در حقیقت شما تا 2 یا 3 هفته پس از مصرف شیر و لبنیات با مشکل مواجه می شوید، زیرا معده شما، لاکتوز مورد نیاز برای هضم لاکتوز شیر را تولید نمی کند، اما اگر این شرایط را تحمل کنید (و همچنین به خودتان تلقین کنید که می توانید)، معده شما به مرور، لاکتوز مورد نیاز برای هضم شیر را تولید می کند و براحتی می توانید مصرف لبنیات خود را افزایش دهید. اما از آنجایی که این حساسیت، در افراد، متفاوت است، توصیه می شود حتما با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

مصرف مکمل های لاکتوز نیز یکی از کمک های مهم به این موضوع است. می توانید پیش از مصرف مواد غذایی حاوی لاکتوز، 3 عدد قرص لاکتوز میل کنید و پیش از نوشیدن شیر هم یک مکمل لاکتوز به آن اضافه نمایید.

جایگزین های شیر را بیشتر مصرف کنید

اگر به هیچ وجه نمی توانید شیر، مصرف کنید، پس حتما از جایگزین های آن استفاده کنید. خصوصا آنهایی که بر پایه ویتامین D بوده و با آن غنی شده اند. شیر نارگیل، شیر بادام، شیر برنج، شیر سویا و شیر جوی دوسر برخی از این جایگزین ها هستند. در ضمن به جای کره هم می توانید روغن نارگیل، پوره برخی از میوه ها مثل آلو یا موز را به عنوان جایگزین میل کنید.

زنجبیل و کمک به دستگاه هاضمه

یکی از خواص زنجبیل که شهرت زیادی هم دارد، درمان مشکلات گوارشی است. با مصرف زنجبیل می توانید گاز شکم را کاهش دهید و سوء هاضمه را درمان کنید. روش استفاده: 1 قاشق چای خوری از زنجبیل رنده شده را درون یک لیوان آب جوش ریخه و بگذارید چند دقیقه ای بگذرد. سپس کمی عسل و آبلیمو را به این ترکیب اضافه نمایید. توصیه می شود روزانه 3 فنجان از این ترکیب دارویی را میل کنید تا عدم تحمل لاکتوز در بدن شما کاهش یابد.

زعفران و تقویت سیستم گوارشی

زعفران قادر است غشای معده، روده بزرگ و کوچک را پوشش دهد و از سیستم گوارشی پشتیبانی کند. همچنین برای درمان درد معده و گاز روده نیز مفید است. روزانه 1 فنجان از چای زعفران می تواند به درمان حساسیت لاکتوز کمک کند.

حساسیت لاکتوز

خواص پرتقال برای درمان حساسیت لاکتوز

با توجه به حجم بالای ویتامین C موجود در پرتقال، کاربرد آن برای درمان حساسیت لاکتوز قابل توجه است. با مصرف پرتقال در کنار یک برنامه غذایی مناسب، می توانید حساسیت لاکتوز را درمان کنید. همچنین پرتقال با توجه به فیبری که دارد، یبوست و سندرم روده تحریک پذیر را که از علائم مهم حساسیت لاکتوز محسوب می شوند درمان می کند.

تخم رازیانه و کاهش درد های لاکتوزی

برای کاهش درد ناشی از اختلالات لاکتوزی می توانید از تخم رازیانه استفاده کنید. 1 قاشق چای خوری از این گیاه را پس از هر وعده غذایی میل کنید.

سرکه سیب

از داروهای خانگی درمان حساسیت لاکتوز است. با مصرف سرکه سیب می توانید به خنثی نمودن اسید معده ای که بر اثر عدم تحمل لاکتوز بوجود می آید کمک کنید. 1 قاشق غذاخوری از سرکه سیب را با 1 فنجان آب گرم ترکیب کنید و در طول چند هفته هر روز از آن میل کنید.