جدای از بهداشتی که در تولید مواد غذایی در کارخانه ها باید رعایت شود، ما هم در خانه برای نگهداری از مواد غذایی، باید اصولی را رعایت کنیدم تا به بهداشت آنها صدمه ای وارد نشود، مخصوصا در شرایطی که ویروس کرونا شیوع یافته، بهداشت مواد غذایی بسیار مهم شده است، زیرا یکی از راه های انتقال این ویروس، از طریق مواد غذایی است. در ادامه به مطالبی مهم درباره بهداشت مواد غذایی اشاره می کنیم … .
خوب است اینرا هم درباره کاخانجات فراوری محصولات غذایی بدانیم که آنها روزانه 16 تا 18 ساعت کار می کنند و پیش از شروع روز کاری بعدی، همه آنها را ضد عفونی کرده و روانه بازار می کنند.

هشدار : توجه داشته باشید که رعایت نکردن نکات بهداشتی درباره مواد غذایی می تواند منجر به مسمومیت های غذایی یا حتی کرونا شود، و افرادی که سیستم ایمنی قوی ای ندارند، همچون سالخوردگان بیشتر در معرض این مسمومیت ها هستند. اگر می خواهید احتمال این نوع مسمومیت ها را به حداقل برسانید، نکات گفته شده در این مقاله را بخوبی مطالعه کرده و آنها را رعایت کنید.

آموزش نگهداری بهداشتی مواد غذایی

اگر به دنبال راهی آسان برای نگهداری از مواد غذایی هستید، همان روشی که در فروشگاه های معتبر برای نگهداری از این مواد استفاده می شود را تقلید کنید. مثلا اگر یک محصول گوشتی را از فریزر فروشگاه برمی دارید، طبعا در خانه خود هم باید آنرا در فریزر نگهداری کنید. البته فراموش نکنید که ابتدا باید روش نگهداری ای که بر روی محصول درج شده است را بخوانید، زیرا هر محصولی روش نگهداری مختص خودش را دارد، مثلا برخی از مواد غذایی بسته بندی شده، اگر باز شوند، باید در یچخال نگهداری شوند نه در فریزر.

گوشت قرمز، مرغ و ماهی خام را باید در فریزر نگهداری کنید، اما اگر برای چند ساعت آنها را در یخچال قرار داده اید، توصیه میشود که آنها را درون یک ظرف قرار دهید تا آبی که از این گوشت ها منتشر میشود، به دیگر مواد غذایی سرایت نکند. در ضمن گفته شده است که این فرآورده های گوشتی نباید در کنار فست فود ها نگهداری شود.

باقی مانده های غذا را باید پس از مصرف، بسرعت در یک ظرف کوچک و کم عمق ریخته، به شکلی که بالای ظرف فضای خالی ای به اندازه 2 تا 3 سانتی متر باشد و آنرا درون یخچال قرار دهید.

در ضمن ثبت تاریخ و روزی که یک غذا ذخیره می شود نیز اهمیت ویژه ای دارد و به شما در مدیریت مواد غذایی فریز شده کمک قابل توجهی می کند. این کار برای نگهداری در یخچال نیازی نیست.

رای خارج ساختن گوشت یخ زده و استفاده از آن، بهتر است گوشت را شب قبل از استفاده در یخچال قرار دهید و تا با سرعتی استاندارد یخ آن آب شود و در دمای گرم قرار نگیرد.

در ضمن توجه داشته باشید که انجماد چندباره محصولات گوشتی باعث صدمه دیدن کیفیت محصول می شود و برای جلوگیری از این موضوع می توانید هنگام قرار دادن گوشت درون فریزر، آنرا به قطعات مناسبی تقسیم کنید تا در هر وعده، یکی از آنها را استفاده کنید و مجبور نباشید که مرتب آنها را از فریزر خارج کنید و دوباره فریز کنید.

بهداشت مرغ ها

چگونه مرغ سالم را از غیر سالم تشخیص بدهیم؟

مرغی که سالم باشد، مرطوب است و رنگ آن سفید، شفاف و درخشنده است، اما مرغ های مانده و ناسالم رنگ آنها به سبزی و تیرگی تمایل دارد و فرم گوشت آنها نیز شل و ول است. اما اصلی ترین ملاک تشخیص، بوی مرغ است که مرغ فاسد بویی زننده دارد.

گوشت قرمز سالم و ناسالم را چگونه تشخیص دهیم؟

گوشت های سالم علاوه بر بوی مطبوعی که دارند، سفتی بخصوصی هم دارند و برگشت پذیر هستند اما گوشت های غیر بهداشتی و ناسالم بوی بد و جنسی شل دارند. همچنین گوشت قرمز ناسالم، رنگی نیره دارد و سطح آن چسبنده و لزج است اما گوشت های قرمز سالم و بهداشتی، رنگی قرمز و درخشان دارند.

نباید هایی درباره بهداشت و نگهداری مواد غذایی

اساسا محیط هایی که رطوبت دارند برای ذخیره و نگهداری مواد غذایی مناسب نمی باشند. مثلا زیر سینک ظرفشویی که معمولا مرطوب است، گزینه ای نامناسب برای محصولات غذایی شماست.

همچنین مواد غذایی نباید در معرض گرما قرار بگیرند، لذا بهتر است از کابینت های بالای اجاق خود برای نگهداری محصولات غذایی صرف نظر کنید.

برای شستشوی میوه و سبزیجات نباید از مواد سفید کننده و صابون ها استفاده کنید. این کار باعث نفوذ این مواد شیمیایی به درون میوه و سبزیجات می شود که آثار زیان باری برای بدن دارد. مواد مخصوصی برای شستشوی سبزیجات وجود دارد که می توانید از آنها کمک بگیرید. در ضمن خوب است اینرا هم بگوییم که از شستشوی میوه هایی که پوست خوراکی ندارند به هیچ وجه نباید امتناع کنید، خصوصا در این شرایطی که کرونا همه گیر شده است.

بهداشت مواد غذایی کنسرو شده

بهداشت مواد غذایی کنسرو شده

بهداشت کنسرو ها در میان بهداشت مواد غذایی، از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت عدم رعایت نکات گفته شده خطرات جدی ای می تواند در کمین باشد. پیش از خرید کنسروها، از عدم زنگ زدگی، فرورفتگی و یا برآمدگی آنها اطمینان حاصل کنید.
در صورتی که محتوای کنسرو را کپک زده یا کف کرده دید، کنسرو فاسد است و هرگز از آن مصرف نکنید، همچنین اگر طعم تلخیِ جدی ای در آن حس کنید هم باید از خوردن آن اجتناب کنید.